facebook flickr

Meist

 

JAANIHANSO TALU

Jaanihanso on ajaloolise talukoha ülesehitamisel loodud siidrimaja. Meie eeskujuks on Somerseti siidrifarmide vaimus tootmine, kus omavahel põimuvad kohalikku keskkonda väärtustav looduslähedus, kõrge kvaliteet ja traditsioonid. Kõike seda hoiab koos meie vaimustus heast siidrist.

Roosimaa perekond ostis Jaanihanso aastal 2000. Meie teadmine talu ajaloost pärineb kohapealt leitud ürikutest ja värava tagant mööda jalutanud vanemate külaelanike mälestuskildudest. Maja arenemise lugu on ajapikku kokku kasvanud meie enda kasvamisega. Mõni aasta suurem projekt suurema väega, aga pidev nokitsemine paremuse suunas. Kui kõik katusealune on lõpuks elamiskõlblikuks kohendatud, pidi auto oma värskeltremonditud garaazist välja kolima, et siidritünnidele ja õunapressile ruumi teha. Seal valmiski meie esimene Jaanihanso No.12 Vintage 2013.

SIIDRIVABRIK

Nagu pusletükid sobituvad lõpuks kokku, osutus aastaid üle põllu silma riivanud vana kolhoositöökoda ideaalseks asupaigaks Jaanihanso Siidrivabriku tegemiseks. Kombainide ja traktorite varjualune kohendati suve jooksul soojaks ja ilusaks ning sügiseks kolisid sisse kääritusvaadid ja õunapress. 2017 aastal renoveerisime vabriku kõrvalasetsevast töökojast CiderHouse nimelise maja, kus korraldame sündmusi ja siidrimaitsmisi.

Talu ja siidrivabriku vahel on õunaistanduse jaoks ideaalne põllumaa, parasjagu veidi kaldu ning paeklibune. Meie õunaaias kasvab kuuest sordist ligi 5300 õunapuud, 600 pirnipuud ja mõnikümmend kirsipuud. Meie süda kuulub eesti õunale, seetõttu püüame koos Eesti parimate õunakasvatajate ja Maaülikooli teaduritega leida just need sordid, millest saab parimat Eesti siidrit.

 

MIKRO-JA-VÄIKEETTEVÕTJATE PÕLLUMAJANDUSTOODETE TÖÖTLEMISE NING TURUSTAMISE INVESTEERINGUTOETUS

Aastal 2022 toetas PRIA Jaanihansot purgiliini ja töötlemise abiseadmete soetamist. Uued tootmisseadmed lubavad alustada uute innovatiivsete toodete valmistamist. Jookide moodne töötlemine ja villimine keskkonnasõbralikesse purkidesse avab uued võimalused kohalike põllumajandustoodete väärindamiseks ja turustamiseks.

Meetme “Mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetus” abil soetas Jaanihanso mobiilse CO2 mõõtja ja suruõhukompressori.

 

 

 

Aastal 2023 toeatas PRIA toiduainetööstuse investeeringutoetus energia varustuskindluse tagamise meetme raames Jaanihanso vedelgaasisüsteemi soetamist. Vedelgaasisüsteem on vajalik pastörisaatori töökindluse tagamiseks.

 

LEADER PROGRAMM

Aastal 2016 toetas “Leader” programm Jaanihanso Siidrivabriku tootmishoone ja taristu arendamist ning esindusruumide loomist.

Eesmärgid

Siidri tootmisvõimsuse kahekordistamine ning tootmiskompleksi ja toodangu külastajatele tutvustamiseks ning turundamiseks sobilike ruumide arendamine. Projekti tulemusel tõuseb ettevõtte tootmisvõimsus jätkusuutlikumale tasemele ja tekib atraktiivne külastusobjekt.

Aastal 2020 toetas “Leader” programm Jaanihanso välilava ja kontserdiplatsi ehitust, et luua moodne ja multifunktsionaalne rajatis ja taristu uute teenuste pakkumiseks, millega suurendada külastajate arvu, toodete ja teenuste müüki ning rikastada kohalikku kultuurielu ja majandust.

Aastal 2021 toetas “Leader” programm projekti “Külastajate turvaline hajutamine läbi väliala ehituse ja ventilatsiooni rajamine saali.”

Kokkuvõte projekti tegevustest ja eesmärkidest:
Projekti eesmärk on suurendada Jaanihanso külastajate ohutust läbi suurema hajutamise ja
paremini ventileeritud ruumide, muutes seeläbi Jaanihanso atraktiivsemaks ja turvalisemaks
külastusobjektiks. Selleks ehitati külastajate vastuvõtuks katusega varjualune ning lisati saali ventilatsiooniseade.

 

RJK-kleebised_30x170.indd